Pożyczka pod zastaw nieruchomości - podstawowe informacji i warunki udzielenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową ofertą na polskim rynku propozycji finansowych. Jednakże w swej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe przydzielane przez standardowe banki. Wypada jednak wskazać na szereg zasadniczych rozbieżności.

Pierwsza z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić sumy wnioskowanej pożyczki. Jeśli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
idź teraz http://www.purevolume.com
Analiza zdolności kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe chcąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mają, chociaż statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie obsługiwany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieco odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji przetestowania ewentualnej osoby która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do zasadniczego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym konieczne jest używanie stałych zabezpieczeń spłacenia pożyczki