Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już w tym momencie warto oznajmić, iż w ostatnim okresie spore zamieszanie na polskim rynku propozycji finansowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na fakt, iż coraz to większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym. http://www.purevolume.com
http://podzastaw.org
Dla nas jako dla wieloletnich i obeznanych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii dawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego podwyższenia zobowiązań przeterminowanych, to jest tego typu które były w sposób niepoprawny obsługiwane. W tym momencie taktyka kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym pozostaje łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader popularna.

Sporo osób, które to nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z całą pewnością postawić pytanie „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.