Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to idealny sposób tak aby w dość krótkim czasie osiągnąć pokaźną sumę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz to w wyższym stopniu atrakcyjne a krąg usatysfakcjonowanych odbiorców rośnie w stałym tempie.

Jakiego rodzaju warunki pozostaje spełnić aby otrzymać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności powinno się wskazać, że wskazane jest być właścicielem konkretnej części terenu tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych powinniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to konieczna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym uprawnieniem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV KW).

Od wartości zastawianej posiadłości zależy ostatecznie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest stosunkowo wyższa aniżeli np. terenu rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wartości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.