Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tej chwili wypada powiedzieć, że w ostatnim okresie duże zamieszanie na naszym rynku ofert kredytowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, iż coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i doświadczonych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii udzielania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takich które były w sposób niestosowny obsługiwane. W tym momencie polityka kredytowa jest o wiele bardziej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym trzeba łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Sporo ludzi, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z całą pewnością zadać pytanie „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.