Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili wypada oznajmić, że w minionym okresie duże zamieszanie na naszym rynku ofert kredytowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na okoliczność, że coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zasłużonych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki dawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takich które były w sposób niestosowny obsługiwane. W tym momencie polityka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie trudne i z tym należy wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Masa ludzi, które to nie orientuje się w temacie finansów może z pewnością zadać pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Kluczową różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego istnieją zauważalne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.